Warsztaty literackie z Jarosławem Siekiem🌞

Warsztaty literackie

z Jarosławem Siekiem

12 sierpnia 2021

Wakacje z Biblioteką 12 sierpnia 2021 (warsztaty literackie z Jarosławem Siekiem)

„[…]. Kolejnymi warsztatami były warsztaty literackie, ph. „Tworzymy swojego bohatera literackiego” przeprowadzone przez Jarosław Sieka. Jarosław Siek jest  pisarzem, poetą, autorem  bajek, scenariuszy komiksów i wierszy dla dzieci. Jako pisarz zadebiutował w 2009 roku bajką „Gość z Zamościa”. Napisał  serię książeczek „Drużyna orłów”, w ramach akcji „Bajki w bramce”. W 2020 roku Pan Jarosław wydał pierwszy komiks „Drużyna orłów. Jak zostać mistrzem świata w siatkówce”. Ma na swoim koncie serię książeczek związanych z ekologią i ochroną środowiska. Ma w swoim dorobku ponad 100 książek, a na podstawie dziewięciu z nich powstały filmy animowane. Jego utwory emitowane były: w TVP ABC, Teleranku, Radiu Złote Przeboje i Radiu Eska, czy  Polsat Sport.

Na początku spotkania, autor zadał uczestnikom spotkania pytanie, czy próbowali napisać swój wiersz, opowiadanie, czy inny utwór i co należy zrobić, żeby zostać pisarzem. Ponieważ pisarz posiada ogromną władzę. Bajki są związane z fantazjowaniem i w bajkach wszystko jest możliwe. Wybierając temat – wybieramy to co jest ważne, myślimy o bohaterze, miejscu akcji i co chcemy przekazać.  Przewodnim tematem naszego spotkania była ekologia i segregacja śmieci, a uczestnicy wspólnie wymyślili bohatera i każdy miał za zadanie go narysować. Aby nie zaśmiecać biblioteki wszystkie kartki zostały wrzucone do  śmietnika, który przywiózł nasz pisarz. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali książeczkę z autografem pana Jarosława.” (Elżbieta Stankiewicz – Dyrektor BPGZ w Mokrem)

DZIĘKUJEMY za wspólną zabawę!