Wakacje w Bibliotece – „Bajki pomagajki”

– to temat przewodni wakacyjnych spotkań w Filii Biblioteki w Wysokiem. Pierwsze spotkanie odbyło się 4 lipca i obejmowało głośne czytanie „Bajki o pszczółce i jej marzeniach”. Poznaliśmy pszczółkę, która marzyła by zostać artystką. Ostatecznie okazało się, że tak naprawdę to została stworzona do zbierania nektaru z kwiatów. Nasza bohaterka, mimo długiej drogi, odkryła co powinna robić i zrozumiała, jak ważne zadanie zostało jej powierzone. Rozmawialiśmy również o tym, co my chcemy lub chcielibyśmy robić w przyszłości. Temat trudny, ale myślę, że każde z nas znajdzie swoją drogę. W ramach zajęć plastycznych zrobiliśmy sobie swoją własną, „pszczółkową” zakładkę do książki. Były również gry, zabawy i zagadki.