VII Otwarte Dni Biblioteki

Otwarte Dni Biblioteki 2018


21.03.2018r. – dzień szczególny dla naszej biblioteki i naszych drogich czytelników. Wyjątkowy nie tylko dlatego, że jest to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale również, a raczej zwłaszcza ze względu na fakt, że w tym dniu świętowaliśmy VII Otwarte Dni Biblioteki oraz Światowy Dzień Poezji (święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”).

Dni Otwarte to dla naszej Biblioteki chwila, kiedy możemy przeanalizować nasze mocne i słabe strony oraz zastanowić się, jakie ciekawe rozwiązania warto by wprowadzić, by nasi czytelnicy chętniej do nas zaglądali. Zgodnie z charakterem Dni Otwartych, jak i samej idei przyświecającej uroczystym obchodom Dnia Poezji, nasza biblioteka zaaranżowała wiele ciekawych atrakcji, w tym spotkanie autorskie dla czytelników. Gościem specjalnym była Pani Lusia Ogińska – polska poetka, publicystka, dramatopisarka, autorka książek dla dzieci i dorosłych, malarka i ilustratorka w jednym!

Na tegoroczne spotkanie autorskie zaproszeni zostali uczniowie klas podstawowych (w dwóch grupach: klasy I – III oraz IV – VII) ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie.

Tradycją w naszej bibliotece stała się również coroczna wizyta w Aeroklubie Ziemi Zamojskiej, a ponieważ tradycje warto pielęgnować (zwłaszcza jeżeli są one ciekawe i warte zachodu), dlatego także w tym roku dzieci mogły skorzystać z tej atrakcji.

Mamy nadzieję, że nasze starania i innowacyjne pomysły będą stale powiększać liczbę zadowolonych i usatysfakcjonowanych użytkowników. Zapraszamy do Biblioteki!

(młodszy bibliotekarz Anna Dubel)

 

Print Friendly, PDF & Email