jak ciekawie opowiadać?

Festiwal Kreatywnego Czytelnictwa

„Żeromski z tabletem”

w Szkole Podstawowej w Żdanowie

Następny punkt na trasie z „Żeromskim” – Szkoła Podstawowa w Żdanowie. Właśnie tu nasza biblioteka zorganizowała kolejne warsztaty z kreatywnego czytelnictwa. Tradycyjnie zajęcia zostały przeprowadzone przez „mistrza opowieści” – Pana Michała Malinowskiego. I tradycyjnie szczegółowy plan spotkania przebiegał według sprawdzonego schematu: ekspresyjna opowieść prowadzącego, budowanie Krainy Skarbów Żeromskiego z drewnianych klocków Mubabao (w tym układanie historyjek inspirowanych twórczością pisarza), zabawa Bajkostworami, tworzenie ilustracji przestrzennych POPUP, przedstawienie i inscenizacja papierowego teatrzyku.

Podsumowując: uczniowie Szkoły Podstawowej w Żdanowie już wiedzą, jak opowiadać, aby było ciekawie!

(oprac. młodszy bibliotekarz Anna Dubel)

warsztaty rodzinne

(uczestnicy: przedszkolaczki i dzieci z kl. 0, rodzice, nauczyciele):

warsztaty dla kl. I – III SP w Żdanowie:

warsztaty dla kl. IV – VII SP w Żdanowie:

warsztaty dla gimnazjalistów z miejscowości Żdanów: