Tydzień Bibliotek w filii Zawada

W dniu 14 maja 2024 r. Biblioteka gościła dzieci z przedszkola w Zawadzie z wychowawczynią panią Jolantą Kruk. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem. Spotkanie rozpoczęliśmy od zapoznania dzieci z zasadami zachowania się w bibliotece, następnie omówiliśmy zasady korzystania z biblioteki. Dzieci również wysłuchały książki Anity Głowińskiej- Kicia Kocia w bibliotece. Kicia Kocia zna już wszystkie książki, które ma w domu, więc z mamą wybiera się do biblioteki. Tam dostaje swoją własną kartę biblioteczną i wypożycza pierwszą książkę oraz trafia na spotkanie z autorką bajek. Dzieci dowiedziały się jeszcze co ciekawego można robić w bibliotece, kto to jest autor i co znaczy słowo autograf. Wzięły udział w odgadywaniu zagadek o bajkach. Wykazały się też wspaniałą ich znajomością, gdyż pięknie odpowiadały na wcześniej przygotowane dla nich pytania. Na zakończenie spotkania dzieci obiecały, że jeszcze wrócą do biblioteki.
Monika Bednarz Filia w Zawadzie