ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA I ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA W BIBLIOTECE W WYSOKIEM. Na zdjęciu grupa dzieci z misiami oraz bibliotekarka Karolina.

Jak powstał pluszowy Miś? Kto jest najsławniejszym misiem w Polsce? Co misie lubią najbardziej?

Na te i na wiele innych pytań, potrafią już odpowiedzieć dzieci z grupy 4-5 latków i zerówki ze Szkoły Podstawowej w Wysokiem, które 13 grudnia 2018r., brały udział w zajęciach w bibliotece.

Na samym początku dzieci wysłuchały o genezie powstania najsłynniejszej zabawki na Ziemi – pluszowego misia. Następnie, każdy pochwalił się swoim milusińskim, którego przyniósł ze sobą. Dowiedzieliśmy się jak mają na imię, w jaki sposób do nas trafiły i za co je najbardziej kochamy. Gdy już zapoznaliśmy się z misiami, które są ważne tylko dla nas, poznaliśmy futrzaki, które kocha cały świat. Były to m.in.: Kubuś Puchatek, Miś Paddington, czy nasz „rodak” Miś Uszatek. Dzieci bezbłędnie ułożyły puzzle i rozpoznały na nich sławne misie, natomiast na pytanie „Co misie lubią najbardziej?”, zgodnie odpowiedziały, że wszystko co słodkie. Dlatego też kolejnym zadaniem było rozpoznanie różnych misiowych przysmaków z zawiązanymi oczami, co dzieci wykonały bezbłędnie.

W następnej kolejności, uczestnicy wysłuchali jednej z przygód Misia Uszatka – bajki pod tytułem „Bałwanek” Czesława Janczarskiego. Gdy wraz z bajką weszliśmy w zimowo-świąteczny klimat, dzieci zaczęły przyozdabiać styropianowe bombki kolorową kaszą, ryżem i makaronem. Pomimo skomplikowanego zadania, uczestnicy poradzili sobie wyśmienicie! Przy stołach oprócz pełnego skupienia na pracy, słychać było radosne rozmowy o świętach, prezentach i św. Mikołaju. Na koniec, w podziękowaniu za udane zajęcia, wszystkie dzieci dostały pamiątkowe medale przyjaciół pluszowego misia.

Mł. Bibliotekarz Karolina Hałasa, Filia w Wysokiem