Spotkanie pełne radości i ciepła

5 kwietnia 2018 r. Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem zorganizowała spotkanie autorskie z Małgorzatą Skowron. Na zdjęciu dzieci ze SP w MOkrem oraz autorka.

Dnia 5 kwietnia 2018 r. Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem zorganizowała spotkanie autorskie z Małgorzatą Skowron – hrubieszowską poetką i prozatorką, autorką licznych utworów dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I – III ze Szkoły Podstawowej w Mokrem, którym towarzyszyli opiekunowie, Panie: Joanna Suchocka i Renata Radlińska. W tym dniu dopisała nam nie tylko wiosenna pogoda, szczególnie wiele radości i słońca dostarczyły uczestnikom przygotowane przez poetkę utwory (bez dwóch zdań: wiosnę było dziś czuć na dworze i w wierszach) – i tak dzieci wysłuchały humorystycznych rymowanek o biedronce, stonodze, czy dylematach żabki. Dodatkowo zorganizowane przez Panią Małgosie zabawy wierszem otworzyły najmłodszym czytelnikom <<Drzwi do przygody>>, tym razem z poezją: układanie wierszyków z rozsypanek, wspólne czytanie i śpiewy, gry na spostrzegawczość polegające na wyłapywaniu powtarzających się słów lub wskazywaniu błędnych, rozmowa o marzeniach na wstępie i słodki poczęstunek na koniec – okazały się strzałem w dziesiątkę. Poetka skradła serca nie tylko najmłodszych uczestników spotkania, jej pełne ciepła wiersze i pogodny sposób bycia, to powody dla których gościmy Panią Małgosię Skowron w murach naszej biblioteki już po raz kolejny! Cieszymy się, że i dla naszego gościa to spotkanie „wniosło do serca wiele radości i ciepła” (cyt. za wpisem Pani Małgorzaty Skowron: „Dziękuję serdecznie Dyrekcji i Pracownikom Biblioteki Publicznej Gminy Zamość z/s w Mokrem za zorganizowanie poetyckiego spotkania z uczniami szkoły podstawowej, które wniosło do mojego serca wiele radości i ciepła”).

(młodszy bibliotekarz Anna Dubel)