Słowa pędzlem malowane

POEZJA I BAJKA ...


07.06.2018 r.

Uroczyste rozstrzygnięcie

X Edycji Konkursu Plastycznego

POEZJA I BAJKA SŁOWEM I PĘDZLEM MALOWANA 2018

(pod patronatem Wójta Gminy Zamość)


POEZJA I BAJKA …

7 czerwca br., w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość z/s w Mokrem, miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie X Edycji Konkursu Plastycznego POEZJA I BAJKA SŁOWEM I PĘDZLEM MALOWANA (pod patronatem Wójta Gminy Zamość Ryszarda Gliwińskiego). Do konkursu przystąpiły przedszkolaczki, dzieci i młodzież z klas 0 – VII oraz gimnazjum, z terenów gminy. Uczestnicy złożyli prace obrazujące wybrany utwór autorstwa Pani Marii Duławskiej lub inspirowane literaturą polską nawiązującą do tematu przewodniego tegorocznej edycji (w myśl uchwały Sejmu, który rok 2018 ustanowił Rokiem Praw Kobiet), czyli szeroko rozumianego hasła KOBIETA. Oceny prac dokonała komisja w składzie: Krystyna Sikorska, Wiesława Łyś, Anna Dubel. Z pośród 198 prac plastycznych przyznano nagrody i wyróżnienia w pięciu kategoriach wiekowych:

Kategoria przedszkole:

I miejsce: Arleta Bielińka – Żdanów

II miejsce: Blanka Krupa – Żdanów

III miejsce: Maja Szewczuk – Żdanów

Wyróżnienia: Amelia Unifantowicz – Żdanów, Dawid Bidiuk – Żdanów, Izabela Bondyra – Żdanów, Julia Bober – Żdanów, Julia Czwartkowska – Żdanów, Julia Paszko – Zawada, Karolina Bondyra – Żdanów, Lena Anioł – Żdanów, Mateusz Sokołowksi – Żdanów, Nadia Zawisza – Wysokie

 

Kategoria kl. 0 – I: 

I miejsce: Patrycja Sokołowska – Żdanów

II miejsce:

Anastazja Makowska – Białowola

Izabela Kołtun – Kalinowice

III miejsce: Emilia Kicińska – Mokre

Wyróżnienia: Adrianna Bondyra – Mokre, Amanda Petrzelis – Mokre, Daria Sokołowska – Białowola, Dawid Artymiak – Wólka Wieprzecka, Dominik Zelent – Żdanów, Igor Ślesiński – Borowina Sitaniecka, Jakub Bednarz – Wólka Wieprzecka, Karolina Kardasz – Borowina Sitaniecka, Katarzyna Kłonica – Wysokie, Maja Hojda – Borowina Sitaniecka, Maja Leszczyńska – Kalinowice, Natalia Lachowska – Kalinowice, Nikola Koszel – Borowina Sitaniecka, Oliwia Dołba – Zawada, Oliwia Jaworska – Zawada, Oliwia Zakrzewska – Żdanów, Oliwier Kuźma – Białowola, Szymon Cisek – Białowola, Szymon Skawiński – Zawada

 

Kategoria kl. II – III:   

I miejsce: Dagmara Dudek – Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu

II miejsce: Paola Zięba – Białowola

III miejsce: Magdalena Chmiel – Wólka Wieprzecka

Wyróżnienia: Amelia Mendel – Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, Antonina Mojżesz – Zawada, Błażej Dobromilski – Zawada, Emilia Wielgusiak – Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, Gabriela Lenczewska – Białowola, Gabriela Pytlik – Wólka Wieprzecka, Iga Grątkowska – Borowina Sitaniecka, Julia Dołba – Zawada, Justyna Zawiślak – Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, Klaudia Pupiec – Wólka Wieprzecka, Liliy Karczmarczuk – Zawada, Łucja Lenczewska – Białowola, Magdalena Krawczuk – Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, Natalie Kuśnierz – Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, Wiktoria Pomazanka – Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, Zofia Wiater – Borowina Sitaniecka

 

Kategoria kl. IV – VI:

I miejsce: Aleksandra Filipiuk – Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu

II miejsce: Roksana Waśko – Wysokie

III miejsce:

Roksana Kozłowska – Wólka Wieprzecka

Szymon Artymiak – Wólka Wieprzecka

Wyróżnienia: Aleksander Wójcik – Wysokie, Antonina Bosiak – Białowola, Gabriela Wolanin – Wólka Wieprzecka, Julia Kucharska – Wysokie, Julia Ożga – Białowola, Klaudia Lalik – Wólka Wieprzecka, Maksymilian Wróbel – Wólka Wieprzecka, Oliwia Lenczewska – Białowola

 

Gimnazjum i kl. VII:

I miejsce: Gabriela Muzyczuk – Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu

II miejsce:

Katarzyna Koczot – Wysokie

Weronika Dębska – Wólka Wieprzecka

III miejsce:

Natalia Misztal – Wysokie

Weronika Kostrubiec – Wysokie

Oliwia Zub – Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu

Wyróżnienia: Bartosz Kłonica – Wysokie, Hanna Brzozowska – Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, Jakub Rzemieniak – Wysokie, Joanna Karabin – Wólka Wieprzecka

GRATULUJEMY i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!!!

młodszy bibliotekarz Anna Dubel

Print Friendly, PDF & Email