Podsumowanie konferencji beneficjentów #BLISKO

NPRCz 2.0

Podsumowanie konferencji beneficjentów #BLISKO

4 i 5 września 2023r. blisko 100 bibliotekarzy i bibliotekarek z całej Polski na zaproszenie Narodowe Centrum Kultury spotkało się na dorocznej konferencji BLISKO, aby wziąć udział w wykładach i panelach dyskusyjnych dotyczących współczesnych potrzeb pracowników i pracowniczek bibliotek oraz ich użytkowników.

Pierwszy dzień konferencji odbył się w Bibliotece Narodowej, gdzie uczestnikom przedstawiono projekty cyfrowe Biblioteka Narodowa oraz przeprowadzono dyskusję o współczesnych czytelnikach i bibliotekach.

Drugiego dnia uczestników gościła Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki, której historia była przedmiotem jednego z wykładów. W panelu dyskusyjnym wzięli udział przedstawiciele lokalnych fundacji, mediów i stowarzyszeń społecznych.

W trakcie konferencji odbyły się także liczne warsztaty i wizyty studyjne. Była to również świetna okazja do poznania przedstawicieli bibliotek z całej Polski oraz wymiany własnych doświadczeń i spostrzeżeń.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i aktywny udział, nie możemy doczekać się kolejnej konferencji oraz Waszych nowych projektów!

fot. Narodowe Centrum Kultury / Kamila Adamowicz-Śrótwa

_______________________

Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025.

Ministerstwo Edukacji i Nauki, Biblioteka Narodowa, Instytut Książki, Narodowe Centrum Kultury

#BLISKO#konferencjaBLISKO#nprcz20

Print Friendly, PDF & Email