Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

"Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom" w bibliotece w Wysokiem (na zdjęciu grupa dzieci - słuchaczy oraz dzieci biorących udział w przedstawieniu w strojach z bajek)„Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom” w bibliotece w Wysokiem.


W dniach „Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom”, 1 czerwca do biblioteki zostały zaproszone dzieci z klas pierwszych Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach.

Dzieci w bibliotece czuły się swobodnie. Każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Jedni grali w różnego rodzaju gry a drudzy oglądali i czytali książeczki. Po luźnej zabawie, dzieci zajęły miejsca specjalnie dla nich przygotowane i z zainteresowaniem wysłuchały czytanego fragmentu książki „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów”. Następnie były zabawy ruchowe, zagadki i kalambury. Na zakończenie dzieci otrzymały okolicznościowe zakładki do książek i słodki poczęstunek. Wspólnie zaśpiewały piosenkę „Poleczka, poleczka”.

Natomiast 3 czerwca w bibliotece gościły dzieci z Zespołu Szkół w Wysokiem, kl. I i kl. II a i II b. Powitanie dzieci w bibliotece było niecodzienne a to dlatego, że witały je postacie z bajek zapraszając do zajmowania miejsc. Gdy dzieci zajęły swoje miejsca, mogły przenieść się w świat baśni i fantazji, po którym oprowadzali: Pirat, Czarownica, Księżniczka, Pszczółka Maja, Czerwony Kapturek i Złotowłosa. Czytanie baśni dzieciom przez postacie bajkowe oraz prowadzenie zabaw ruchowych, zagadek i pantomimy, było wielką atrakcją i tworzyło niesamowitą atmosferę. Postaciami bajkowymi byli uczniowie gimnazjum w Wysokiem: Michał Waśko, Wiktoria Scibilia, Julia Szałacha, Natalia Wójcik, Ola Paszko, Marlena Klimczuk, przygotowani przez Panią Agnieszkę Bartnik. Na obydwu spotkaniach było miło, wesoło i dużo dobrych wrażeń. (Teresa Welcz)

Print Friendly, PDF & Email