No to się popisz!

Konkursu Kaligraficznego „No to się popisz!” 14.03.2016 r. (na zdjęciu trzy laureatki konkursu)14.03.2016 r.

Tegoroczna edycja Konkursu Kaligraficznego „No to się popisz!” udowodniła, że nie brakuje wśród społeczeństwa osób, dla których piękne, odręczne pisanie jest rzeczą naturalną.

Do etapu eliminacyjnego wpłynęło kilkadziesiąt prac, spośród których wybrane zostały te najbardziej interesujące (po dziesięć z dwóch grup wiekowych). Ich autorzy zostali zaproszeni do wzięcia udziału w finale Konkursu, który odbył się 14 marca w siedzibie Biblioteki Publicznej w Zwierzyńcu.

Uczestnicy mieli za zadanie „ująć” komisję konkursową estetyką i wyjątkowością swojego pisma.

Zarówno starsi, jak i młodsi kaligrafowie zmagali się z przepisaniem tekstów poetyckich w wyznaczonym czasie, co stanowiło dla niektórych dodatkowe wyzwanie do walki ze stresem. Piąte wydanie naszego konkursu okazało się szczęśliwe dla Arkadiusza Chomy ze Zwierzyńca i Marleny Mojżesz z Płoskiego. To oni zasłużyli na tytuł Mistrza Kaligrafii we właściwych dla siebie grupach wiekowych. Ponadto przyznano po trzy wyróżnienia: w grupie 9-13 lat dla Alicji Sankowskiej, Roksany Kyc i Magdaleny Adamczuk oraz w grupie 14lat i starsi dla Marleny Załogi, Izabeli Tryki i Patrycji Zielonki. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, a wszystkich zainteresowanych tematem zapraszamy do wzięcia udziału już za rok.

(Dyrektor Biblioteki Elżbieta Stankiewicz)

Print Friendly, PDF & Email