Dzień Urody z Biblioteką 🌸

Międzynarodowy Dzień Urody

🌸 9 września 2021🌸

Dzień Urody - kolaż ze zdjęć ze spotkania w BPGZ w Mokrem

Codzienna rzeczywistość, bieganina, praca…, a gdzie w tym wszystkim czas dla siebie? Może jednak dla komfortu psychicznego i własnej urody warto od czasu do czasu poświęcić godzinę, dzień, dwa… na te rzeczy, powiedzmy mniej ważne? Chociaż, jak tak się zastanowić dłuższą chwilę, to całkiem potrzebne! Kto z nas nie lubi czuć się dobrze we własnej skórze? I czy nie jest tak, że poczucie komfortu wpływa na efektywność naszej pracy? W życiu człowiek potrzebuje również relaksu i właśnie z tą myślą wprowadzono do kalendarza Dzień Urody.

W 2021 roku obchody Międzynarodowego Dnia Urody przypadły na 9 września (czwartek). W tym dniu Biblioteka Publiczna Gminy Zamość w Mokrem postanowiła dać swoim czytelniczkom trochę przyjemności. Oczywiście na co dzień oferujemy „książkę”, jako sposób na miłe spędzenie czasu 😊, tym razem do książki dorzuciliśmy darmową sesję pielęgnacyjną. Czytelniczki, które zdecydowały się skorzystać z tej niecodziennej oferty, wyszły tego dnia z biblioteki z promienną cerą. Każda z uczestniczek miała okazję poddać się badaniu skóry urządzeniem API. Na podstawie profesjonalnej analizy wyników tych badań i fachowych wskazówek Pani Eli, Panie dowiedziały się, jak właściwie dbać o swoją cerę i na co szczególnie zwracać uwagę przy doborze kosmetyków. Stan nawilżenia skóry, poziom sebum, pory skórne, zawartość melaniny, ewentualne stany zapalne, stopień wrażliwości, aż po nieuchronne niestety w pewnym już wieku, zmarszczki. Walka z tym wszystkim niełatwa, jednak przy odrobinie dobrych praktyk i ze wsparciem drobnych zabiegów pielęgnacyjnych, można zdziałać wiele. Krótki masaż, odpowiednie oczyszczenie skóry z użyciem stosownych kosmetyków i z pomocą cudownych rąk Pani Joli, dały naszym czytelniczkom chwilę relaksu oraz poczucie, że w każdym wieku kobieta może emanować pięknem.

Pamiętajmy jednak, że piękno to nie tylko wygląd zewnętrzny, to też nasze wnętrze. W Międzynarodowym Dniu Urody przybyłe do biblioteki w Mokrem Panie, zadbały o całokształt swojej osobowości 😊. Życzymy, aby wypożyczone książki upiększały wasze dusze, a zorganizowane spotkanie przynosiło korzyści dla ciała i urody! Na koniec ogromne podziękowania dla Pani Elżbiety Matyjanki i Pani Jolanty Wiśniewskiej, za przeprowadzenie profesjonalnej sesji pielęgnacyjnej w bibliotece. Niech Dzień Urody każda z Pań z powodzeniem świętuje od dziś, codziennie!

(BPGZ w Mokrem; bibliotekarz Anna Dubel)