Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia w BPGZ Filia w Wysokiem. Dzieci oglądają bajkę o misiu.

W dniach 22 i 24 listopada br. w bibliotece w Wysokiem, odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia oraz 60-te Urodziny Misia Uszatka. W pierwszym dniu, udział brały dzieci z grupy przedszkolnej 4-5 latków i klasy „0”, zaś drugiego dnia bibliotekę odwiedziły klasy 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Wysokiem.

Wszyscy uczestnicy uważanie wysłuchali historii pluszowego misia oraz ochoczo zaprezentowały swoje misie, które przyniosły ze sobą. Następnie, poznały genezę najsłynniejszego polskiego misia – Misia Uszatka. Dla lepszego poznania naszego milusińskiego, dzieci obejrzały jeden odcinek serialu z tegorocznym solenizantem w roli głównej. Po części „teoretycznej”, nadszedł czas na trochę zabawy i ruchu. Dzieci układały rozsypanki z podobiznami sławnych misiów, takich jak m.in. Miś Uszatek, Miś Puchatek czy Miś Yogi. Później, odbyły się tańce i gimnastyka ze swoimi misiami do piosenki „Jadą, jadą misie” oraz uroczyste złożenie przysięgi, które oznaczało wdrożenie do Klubu Największych Przyjaciół Misia, za co dzieci otrzymały dyplomy oraz słodki podarunek

Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się konkurencja zlizywania miodku z talerzyków, bo jak wiadomo, to jest to, co misie lubią najbardziej 🙂 Zwieńczeniem spotkania było wykonanie prac plastycznych o misiach, które dumnie zawisły na honorowym miejscu w bibliotece w Wysokiem.

Zajęcia poprowadziły oraz notatkę oprac.
Karolina Hałasa i Paulina Bochniak


Print Friendly, PDF & Email