Czytanie na dywanie w Filii Bibliotecznej w Żdanowie

W ramach obchodzonej co roku Ogólnopolskiej Akcji Tygodnia Głośnego Czytania Dzieciom filia w Żdanowie przeprowadziła spotkanie dla najmłodszych przedszkolaków z grupy 3 latków. Tegoroczne spotkanie odbyło się ph. „Poczytajmy i porozmawiajmy. Po przeczytaniu bajki „O rybaku i złotej rybce” dzieci dowiedziały się z bajki, jaka jest ludzka chciwość, gdy pragnie się coraz więcej i więcej. Bajka pokazuje, że człowiek zachłanny nie potrafi docenić, tego co ma. Ciągle chce dostawać więcej. Po burzliwych rozmowach z dziećmi doszliśmy do wniosku, że ciągłe dążenie do posiadania większej ilości rzeczy i nie docenienie tego co już posiadamy prowadzi do nieszczęścia i straty tego co naprawdę ważne w życiu. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały prace plastyczne o złotej rybce. Dziękuję przedszkolakom i paniom opiekunkom za mile spędzony czas w bibliotece.

Elżbieta Szatała -filia Żdanów