Biblioteka Wielkiego Człowieka


„Biblioteka Wielkiego Człowieka” – filmowa seria Instytutu Książki


Biblioteka Wielkiego Człowieka - emisja czytelniczych virali. Seria obejmująca 10 krótkich filmów promujących czytelnictwo wśród najmłodszych (oprac. Instytut Książki). Obrazek z napisem "Biblioteka Wielkiego Człowieka", w tle wnętrze biblioteki.


Instytut Książki zaprasza wszystkich internautów w zabawną podróż wśród bibliotecznych regałów z dwójką uroczych przedszkolaków – Piotrusiem i Karolinką. W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” rozpoczęła się emisja czytelniczych virali. Seria obejmująca 10 krótkich filmów, których akcja rozgrywa się w bibliotece, ma ukazać jak pasjonującą przygodą może być czytanie oraz jaki wpływ na wybory czytelnicze dzieci mają dorośli z ich otoczenia. Zwraca również uwagę na nieocenioną pomoc bibliotekarzy, którzy są źródłem książkowych inspiracji. Premierowe odcinki będą dostępne co środę na Facebookowym profilu kampanii.

Tegoroczna kampania „Mała książka – wielki człowiek” jest kontynuacją działań pro-czytelniczych prowadzonych przez Instytut Książki nieprzerwanie od grudnia 2017 roku. Od tego czasu na oddziałach położniczych szpitali w całej Polsce rozdawane są Wyprawki Czytelnicze wszystkim nowo narodzonym dzieciom, a od 2018 roku specjalne książkowe pakiety trafiają także do dzieci w wieku przedszkolnym za pośrednictwem bibliotek publicznych. Do tej pory Instytut przekazał Małym Czytelnikom ponad 700 tysięcy wyjątkowych książek, a ich rodzice otrzymali broszury informacyjne o roli czytania w życiu dziecka. Wiele inspirujących tekstów publicystycznych i audiowizualnych można również znaleźć na stronie kampanii: www.wielki-czlowiek.pl

Dzięki szeroko zakrojonej kampanii w mediach tradycyjnych i społecznościowych Instytut Książki chce dotrzeć do jak najszerszej grupy osób, które mogą mieć wpływ na wyrobienie u dzieci nawyku czytania – rodziców, opiekunów, wychowawców i bibliotekarzy. Jednym z jej elementów jest właśnie seria krótkich czytelniczych virali internetowych, które będą publikowane w każdą środę na stronie „Mała książka – wielki człowiek” na Facebooku do końca roku.

Zobacz pierwszy odcinek: „Czy to biblioteka?”


Biblioteka Wielkiego Człowieka:


Czy to biblioteka?


Książę


Detektyw


Łowcy głów


Obiad w Bullerbyn


Kampania „Mała książka – wielki człowiek”


Podróżniczka czy królewna?


A Ty  jak masz na imię?


Książki od A do Z


Tygrysy


Żaba

Print Friendly, PDF & Email