BIBLIOTECZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE I LITERATURZE – W 80 GODZIN DOOKOŁA ŚWIATA STANY ZJEDNOCZONE

8 sierpnia odbyła się siedemnasta wakacyjna podróż w trakcie naszej akcji „wakacje w bibliotece”

Na zakończenie naszej podróży wybraliśmy się do Stanów Zjednoczonych, a właściwie do ich rdzennych mieszkańców, czyli Indian.

Obejrzeliśmy krótki filmik, z którego dowiedzieliśmy się, że Krzysztof Kolumb, przybywał w 1492 r. do wybrzeży Ameryki sądził, że odkrył nową drogę do Indii, dlatego napotkanych tubylców nazwał Indianami.

W ramach prac manualnych wykonaliśmy własne pióropusze. Każdy wykazywał się niesamowitą twórczością pomysłowością i oryginalnością. Nasze pióropusze wyszły niezwykle kolorowo i pierzaście jak na prawdziwych Indian przystało.

Po zakończeniu prac manualnych nasi mali Indianie podzielili się na dwie grupy aby zagrać w podchody. Korzystając z wiedzy zdobytej na poprzednich zajęciach oraz drobnych zagadek, szukali ukrytych skarbów aby odgadnąć hasło. W podekscytowaniu czekali na kolejne podpowiedzi, które otrzymywali po odgadnięciu zagadek. Ta zabawa sprawiła nam dużo frajdy.

Na zakończenie zajęć malowaliśmy buzie w indiańskie wzory, wykonaliśmy małe tańce indiańskie oraz indiańskie okrzyki przy których świetnie się bawiliśmy.

Maria Soboń – mł. bibliotekarz BPGZ w Mokrem