BIBLIOTECZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE I LITERATURZE – W 80 GODZIN DOOKOŁA ŚWIATA GRENLANDIA

IX dzień 18.07.2024 Grenlandia

18 lipca odbyła się siódma wakacyjna podróż w trakcie naszej akcji „wakacje w bibliotece”.

Obejrzeliśmy krótki filmik o Grenlandii. Dzięki któremu dowiedzieliśmy się jak wygląda życie Eskimosów, czyli Innuitów w krainie wiecznej zimy.

Grenlandia jest wyjątkowym krajem o egzotycznej florze i faunie. Nazwa Grenlandia oznacza „kraj ludzi”. Prawie 80% masy Grenlandii pokryta jest pokrywą lodową i lodowcami. Mieszkańcy Grenlandii pochodzili z Azji Środkowej. Głównymi źródłami dochodów mieszkańców Grenlandii są połowy wielorybów, łowiectwo i rybołówstwo. Lipiec jest jedynym miesiącem, w którym temperatura Grenlandii wynosi ponad zero stopni Celsjusza.

Obejrzeliśmy bajkę o Pingwinku Pik Pok, który spotkał małego Eskimosa.

Każdy w skupieniu wycinał i kleił swoje igloo z papieru. A starsza grupa w tym czasie próbowała rozgryźć robotykę.

Po zajęciach manualnych, niektórzy jeszcze bawili się na naszej wyspie bibliotecznej.