BIBLIOTECZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE I LITERATURZE – W 80 GODZIN DOOKOŁA ŚWIATA ANGLIA

II dzień – 3.07.2024

3 lipca odbyła się druga wakacyjna podróż w trakcie naszej akcji „wakacje w bibliotece”.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wysłuchania fragmentu z książki o przygodach najsłynniejszego detektywa Sherlocka Holmesa i jego przyjaciela doktora Watsona.

Anglia to część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Wielka Brytania kraj wielu pisarzy, poetów, ciekawych zabytków, ale też różnic – chociażby w ruchu ulicznym, który w tym kraju jak wszyscy wiedzą jest lewostronny. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy ciekawostek na temat Wielkiej Brytanii oraz zwyczajów panujących na wyspach.

W ramach zajęć plastycznych wykonaliśmy tradycyjny angielski autobus z napisami i flagą, a przyjacielowi Kubusia Puchatka, Osiołkowi pomogliśmy znaleźć ogonek. Osiołek miał trudny wybór ponieważ przygotowane przez uczestników ogonki były piękne i kolorowe.

Nie mogło również zabraknąć zabawy na wyspie bibliotecznej i tak w wyśmienitych humorach zakończyliśmy nasze wtorkowe spotkanie.