Andrzejkowe szaleństwo

26 listopada 2016 r. w godz. 10:00 – 12:30 w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość z/s w Mokrem odbyła się zabawa andrzejkowa,

W dniu 26 listopada 2016 r. w godz. 10:00 – 12:30 w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość z/s w Mokrem odbyła się zabawa andrzejkowa, którą poprowadziły Panie: Dorota Waga (pomysłodawczyni zajęć) oraz Anna Dubel. W zajęciach uczestniczyło 16 osób. W programie przewidziano wróżby na najbliższą przyszłość, liczne gry i zabawy oraz słodki poczęstunek.

Celem spotkania było zapoznanie uczestników z obrzędami ludowymi – i tak, jak nakazuje tradycja tego dnia staraliśmy się wyczytać swoją przyszłość. Kultywowanie tradycji związanej z Wigilią św. Andrzeja okazało się równocześnie okazją do zorganizowania wesołych, spontanicznych zabaw w miłym towarzystwie. Zabawy brane mniej lub bardziej na poważnie, bawiły nie tylko małych, ale i dużych – każdy był ciekaw symboliki woskowych figur, chciał poznać imię swojego wybrańca, czy dowiedzieć się, co go czeka w przyszłości.

Wróżby miłosne, wróżby z kart, lanie wosku … wróżb na Andrzejki jest całe mnóstwo, my zdecydowaliśmy się na zaprezentowanie tych najpopularniejszych (lanie wosku, mowa kwiatów, kubki przyszłości, ustawianie butów, serce, wróżby z wykorzystaniem kostki do gry, magiczne talerze i karteczki, rzucanie monetą.

Powodzeniem cieszyły się również wróżby online: chińskie ciasteczko, wróżba z kart klasycznych, Tarot, lanie wosku online, pytanie do magicznej kuli, kości, wróżba z owoców, kram z marzeniami – czyli zobacz co przyniesie los, wróżby z butelki, przyszłość z fusów kawy, przyszłość wyczytana z kolorów).

Jednym słowem „andrzejkowe szaleństwo” – dużo śmiechu i dobrej zabawy.
(Anna D.)

Print Friendly, PDF & Email