BIBLIOTECZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE I LITERATURZE– W 80 GODZIN DOOKOŁA ŚWIATA HOLANDIA

VIII dzień 17.07.2024 Holandia

17 lipca odbyła się siódma wakacyjna podróż w trakcie naszej akcji „wakacje w bibliotece”.

Obejrzeliśmy krótką prezentację o Holandii, z której dowiedzieliśmy się, że słynie głownie z tulipanów, chodaków, wiatraków oraz sera.

Ciekawostki:

Do XVI wieku większość terytorium Holandii zajmowały jeziora, ląd skutecznie osuszono przy pomocy wiatraków.

Tulipany pojawiły się w Holandii w XVII wieku i szybko stały się bardzo popularne, a handel nimi przyniósł ogromne zyski.

Holandia słynie z zamiłowania do rowerów i jest ich trzy razy więcej niż samochodów.

Chodaki są w Holandii nie tylko symbolem, czy miłą pamiątką chętnie kupowaną przez turystów, ale także obuwiem używanym na co dzień.

Aby poczuć choć trochę klimat Holandii zrobiliśmy wyjątkowe krajobrazy z kwiatów, ziół i traw zamkniętych w ramkach z kartonu.

Na koniec bawiliśmy się w gorące krzesła i zabawę baba jaga patrzy.