BIBLIOTECZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE I LITERATURZE – W 80 GODZIN DOOKOŁA ŚWIATA AFRYKA

2 lipca odbyła się pierwsza wakacyjna podróż w trakcie naszej akcji „wakacje w bibliotece”.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wysłuchania fragmentu z książki o przygodach sympatycznego Kazika i ludziach spotkanych, Łukasza Wierzbickiego „Afryka Kazika”.

Afryka to drugi pod względem wielkości kontynent na Ziemi, gdzie leżą aż 54 państwa, a pustynie zajmują prawie 40% powierzchni.

Po kilku przekazanych ciekawostkach o Afryce zabawiliśmy się w zgaduj – zgadulę. Zagadkom i zabawom słownym nie było końca.

Dla odprężenia przeszliśmy do malowania afrykańskich krajobrazów z jej fauną i florą.

Nauczyliśmy się nowej piosenki i tańca „Tam Daleko w Afryce”, wszyscy z zapałem śpiewali i tańczyli.

Nie mogło zabraknąć zabawy na świeżym powietrzu, gdzie przypomnieliśmy sobie grę w klasy, ringo, skakanie na skakance oraz rzutki. A na chodniku powstały kredowe, kolorowe wakacyjne pejzaże.