19 maja 2024 roku Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w wzięła czynny udział w sołeckim festynie rodzinnym.

Po przywitaniu gości przez gospodarza sołtysa i radnego Grzegorza Antoniuka, występie dzieci i młodzieży. Po kilku słowach skierowanych do mieszkańców od Wójta Gminy Zamość Ryszarda Gliwińskiego i występie „Babeczek z Mokrego”, przyszedł czas na kiełbaski z grilla, pyszne sałatki, bigos i słodkie drożdżówki.

Stoisko biblioteki w trakcie festynu było wesołe i kolorowe. Przeprowadziłyśmy akcję, dając książkom drugie życie, odbyły się warsztaty z robienia kolorowych bransoletek. Nowością były butony przygotowane przez bibliotekę oraz tradycyjnie perfumki z cytatami z książek. Wszyscy chętni otrzymali kolorowe motyle.

Zapraszamy na kolejne spotkania z biblioteką.