VIII Edycja Konkursu Fotograficznego

„Skarby Gminy Zamość. Miejsca znane i nieznane w Gminie Zamość 2023” pod patronatem Wójta Gminy Zamość Ryszarda Gliwińskiego.

Celem naszego konkursu było zachęcenie uczestników do odkrywania nowych miejsc i nieznanych zabytków kultury i przyrody. Wszechstronna prezentacja Gminy Zamość. Popularyzacja wydarzeń i zmian kulturowych zachodzących w naszej gminie oraz gromadzenie i archiwizowanie dokumentacji fotograficznej gminy na tle czterech pór roku.

24 stycznia 2024 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego, w którym udział wzięło 13 osób, które złożyły w sumie 66 zdjęć.

Nagrodzeni zostali:

I miejsce za fotografię pt. „Jesienny poranek” oraz „W izbie” zajęła Małgorzata Wołoszyn. II miejsce za fotografię pt. „Jak grzyby po deszczu” oraz „Zachód słońca nad Hubalami” zajęła Edyta Zając. Dwa III miejsca egzekwo za fotografię „Zimowy wschód słońca” i „Obietnica rzeczywistości” zajął Arkadiusz Mazurek oraz Dorota Wrzesińska za „Jesienną nostalgię. Bagna w Wierzchowinach”. Wyróżnienia otrzymały: Anna Zgnilec za „Wschód słońca” oraz Maria Zając za „Leśne klimaty I”.

Komisja w składzie Pani Anna Chabros – nauczyciel – plastyka, muzyka, technika, Pan Antoni Omiotek – malarz i Elżbieta Stankiewicz Dyrektor BPGZ w Mokrem.

W trakcie podsumowania Pan Antoni stwierdził, że konkurs fotograficzny jest łatwiejszy niż konkurs poetycki, ponieważ łatwiej i prościej znaleźć w najbliższym otoczeniu jakiś ciekawy obiekt. Ważny w fotografii jest również sprzęt, którym wykonana jest fotografia. Widać w ocenianych pracach jakim aparatem były robione zdjęcia, bardziej profesjonalnym, czy telefonem komórkowym. Z drugiej strony sprzęt nie jest aż tak istotny, ważna jest perspektywa i to co chcemy pokazać.

Pan Antoni Omiotek stwierdził, że praca w komisji była bardzo inspirująca i niektóre zdjęcia można by śmiało przenieść na płótno.

Zachęcamy do robienia zdjęć i doskonalenia warsztatu fotograficznego, a za dwa lata zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.

Elżbieta Stankiewicz

Print Friendly, PDF & Email