Warsztaty dla głodnych wiedzy

11 kwietnia 2018 r. BPGZ w Mokrem zorganizował dla laureatów konkursu recytatorskiego warsztaty literacko-plastyczne pt. „Jestem ciekawski – wszystko mnie interesuje” - warsztaty przeprowadziła Pani Anna Uszyńska, przedstawiciel wydawnictwa „Omni Modo”, która opowiedziała o przygodach małej niesfornej małpki o imieniu George. Na zdjęciu Pani Anna wraz z maskotką małpką oraz w kolorowej, żółtej czapce. Na zdjęciu widać również uczestników spotkania - laureatów konkursu.


11 i 12 kwietnia 2018 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość z/s w Mokrem odbyły się podwójne warsztaty dla uczestników XII-tej Edycji Konkursu Recytatorskiego O LAUR NAJLEPSZEGO RECYTATORA GMINY ZAMOŚĆ (pod patronatem Wójta Gminy Zamość Ryszarda Gliwińskiego). Gościem specjalnym pierwszych warsztatów literacko-plastycznych pt. „Jestem ciekawski – wszystko mnie interesuje” była Pani Anna Uszyńska, przedstawiciel wydawnictwa „Omni Modo”, która opowiedziała o przygodach małej niesfornej małpki o imieniu George. Kilka słów dla wyjaśnienia i przybliżenia tej postaci literackiej: ciekawski George to postać stworzona przez amerykańskich pisarzy Margaret i Hansa Rey. Jest to niezwykle dociekliwa małpka, która bawi i uczy dzieci od blisko 77 lat. Dzisiaj mieliśmy okazję ją poznać i dowiedzieć się o historii jej powstania. Uczestnicy dowiedzieli się, że ciekawski George był pierwszą małpką w kosmosie, wysłuchali bajki pt. „Ciekawski George jeździ na rowerze”, wykonali rysunki inspirowane treścią historyjki, a na koniec chętni zostali sfotografowani w kosmicznej rakiecie.


12 kwietnia grupa starszych uczestników konkursu recytatorskiego skorzystała z inspirujących warsztatów pisania scenariuszy do bajek. Fachowych porad z tej dziedziny udzielił znawca filmu i sztuki pisania scenariuszy Pan Jerzy Uszyński. Na zdjęciu Pan Jerzy, wokół na krzesełkach uczestnicy spotkania.


12 kwietnia grupa starszych uczestników konkursu recytatorskiego skorzystała z inspirujących warsztatów pisania scenariuszy do bajek. Fachowych porad z tej dziedziny udzielił znawca filmu i sztuki pisania scenariuszy Pan Jerzy Uszyński. Pan Jerzy uświadomił, przyszłym być może twórcom animowanych filmów, główne zasady pisania bajek. Do tego, aby napisać dobry i czytelny scenariusz podstawą jest znajomość pewnych pojęć z nim związanych, jak również reguł które rządzą światem baśni. Te i inne ciekawostki usłyszeli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z terenów Gminy Zamość. Warsztaty w formie lekkiego wykładu, co prawda z braku czasu nie zakończyły się stworzeniem konkretnego scenariusza, ale jestem przekonana, że wzbudziły w słuchaczach chęć spróbowania się w nowej dziedzinie!!!

(młodszy bibliotekarz Anna Dubel)
Print Friendly, PDF & Email