VII Otwarte Dni Biblioteki

Otwarte Dni Biblioteki 2018 oraz Dzień Poezji. 21 MARCA. Z tej okazji BPGZ Mokre zorganizowała spotkanie z uczniami z terenów Gminy Zamość. Grupowe zdjęcie uczestników. W dolnym, lewym rogu zdjęcia uczestnicy uchwyceni w kadrze tableta.


21.03.2018r. – dzień szczególny dla naszej biblioteki i naszych drogich czytelników. Wyjątkowy nie tylko dlatego, że jest to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale również, a raczej zwłaszcza ze względu na fakt, że w tym dniu świętowaliśmy c (święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”).

Dni Otwarte to dla naszej Biblioteki chwila, kiedy możemy przeanalizować nasze mocne i słabe strony oraz zastanowić się, jakie ciekawe rozwiązania warto by wprowadzić, by nasi czytelnicy chętniej do nas zaglądali. Zgodnie z charakterem Dni Otwartych, jak i samej idei przyświecającej uroczystym obchodom Dnia Poezji, nasza biblioteka zaaranżowała wiele ciekawych atrakcji, w tym spotkanie autorskie dla czytelników. Gościem specjalnym była Pani Lusia Ogińska – polska poetka, publicystka, dramatopisarka, autorka książek dla dzieci i dorosłych, malarka i ilustratorka w jednym!

Na tegoroczne spotkanie autorskie zaproszeni zostali uczniowie klas podstawowych (w dwóch grupach: klasy I – III oraz IV – VII) ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie.

Tradycją w naszej bibliotece stała się również coroczna wizyta w Aeroklubie Ziemi Zamojskiej, a ponieważ tradycje warto pielęgnować (zwłaszcza jeżeli są one ciekawe i warte zachodu), dlatego także w tym roku dzieci mogły skorzystać z tej atrakcji.

Mamy nadzieję, że nasze starania i innowacyjne pomysły będą stale powiększać liczbę zadowolonych i usatysfakcjonowanych użytkowników. Zapraszamy do Biblioteki!

(młodszy bibliotekarz Anna Dubel)

 

Print Friendly, PDF & Email