ŚWIAT MARZEŃ …

„Świat marzeń Ewy Szelburg – Zarembiny” wręczenie dyplomów i nagród (zdjęcie grupowe laureatów)W połowie listopada 2016 roku Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem ogłosiła konkurs prasowo – czytelniczy, pt. „Świat marzeń Ewy Szelburg – Zarembiny” (honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Zamość – Pan Ryszard Gliwiński). Wybór tematyki konkursu związany był ściśle z przypadającą na 28 września 30. rocznicę śmierci poetki, a jednocześnie prozaik, autorki utworów scenicznych, czytanek szkolnych, kołysanek, zbiorów baśni, wierszy, opowiadań dla dzieci i młodzieży. Zmagania dla lubiących czytać okazały się prostym wyzwaniem. Dzieci bez problemu odpowiedziały na wszystkie pytania.

Z powodu ogromnego zainteresowania termin nadsyłania prac został przedłużony! W sumie od 15 października do 17 listopada wpłynęło 113 kuponów konkursowych, z czego aż 47 zostało nagrodzonych (prace tych osób uzyskały maksymalną liczbę punktów). Dodatkowo decyzją komisji konkursowej 32 osobom przyznano wyróżnienia (są to osoby, które również wypełniły kupony bezbłędnie, ale uzyskały niższą ocenę w przypadku pyt. nr 10 – opisowego lub 11 – za rysunek).

9 grudnia w siedzibie BPGZ w Mokrem, o godz. 10.00 miało miejsce oficjalne wręczenie nagród. Zwycięzcy, z rąk Dyrektor Biblioteki – Pani Elżbiety Stankiewicz i Pana Piotra Kudyka, otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Nasza Biblioteka przygotowała w tym dniu jeszcze jedną atrakcję w formie spóźnionego prezentu mikołajkowego, z którego skorzystali nie tylko najmłodsi goście – a były to kreatywne zabawy z tabletem. Świąteczne aplikacje bazujące na koncepcji mini studia fotograficznego, przeznaczonego do edytowania i ozdabiania zdjęć, okazały się strzałem w dziesiątkę. Na prośbę uczestników zabaw podaję pełne nazwy tych aplikacji:

Christmas Santa HD Photo Frame – Cool Frames

Christmas Jingle bell HD Photo Frames

Holiday Christamas Frame – Filter and Frames

Christmas Special Frame – Best Frames

Zainteresowanym polecam także:

Christmas Photo Booth

Ostatecznie dzień można zaliczyć do naprawdę udanych! W końcu niecodziennie można usłyszeć tak sympatyczne, a przy tym zupełnie spontaniczne słowa „ale było fajnie dzisiaj na rozdaniu nagród” 🙂 Aby takich miłych momentów było jak najwięcej!

Na zakończenie raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił, a przy okazji serdecznie zapraszam do udziału w kolejnym konkursie ogłoszonym przez BPGZ, pt „Anioły, aniołki, aniołeczki” (regulamin oraz oświadczenia dostępne są na naszej stronie internetowej). (Anna Dubel)


Print Friendly, PDF & Email