Spotkanie z Kicią Kocią

2 sierpnia 2023r. odbyło się kolejne wakacyjne spotkanie ph. „Wakacje z Dziećmi Tylko w Bibliotece”, Codziennie czytamy i opowiadamy.

Ten dzień będzie niezapomniany dla naszych milusińskich ponieważ gościliśmy wspaniałego gościa, a była nim nie kto inny jak sama KICIA KOCIA – nasza ulubienica.

Kicia Kocia to bohaterka popularnych książek autorstwa Anity Głowińskiej dla najmłodszych dzieci. Kicia Kocia to rezolutna kotka, która wraz z wyrozumiałymi opiekunami i wiernymi przyjaciółmi odkrywa odważnie świat i uczy się najważniejszych zasad i prawideł w codziennym życiu. Przygody kotki w niebieskiej sukience cieszą się w naszej bibliotece ogromną popularnością. Mamy w swoich zbiorach kilkanaście tytułów, które są dostępne do wypożyczenia w naszych bibliotekach.

Nasze spotkanie żywiołowo poprowadziła wspaniała Bajanka, czyli Monika Skikiewicz, opowiadała nam o naszej bohaterce i w zabawę włączyła nie tylko maluchy, ale młodzież i rodziców. Wszyscy świetnie się bawili.

Wszyscy kochają Kici Kocię a Bajanka przedstawiła i opowiedziała o książeczkach i przy-godach małej bohaterki. Kilka zabaw na rozgrzewką i opowieści o Kici Koci.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zasmakować czarów i zobaczyć magiczną książkę, którą czarowała i odczarowywała nasza prowadząca.

Była możliwość ułożenia olbrzymich puzzli z bohaterami z książeczek. Utworzyliśmy wspólnie zespól muzyczny, który wykonał utwór pt. „Wlazł kotek na płotek” rurkami oraz dzwonkami Bum Bum.

Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał Dyplom – tytuł przyjaciela Kici Koci i możliwość przytulenia się do swojej ulubienicy oraz zrobienia z nią zdjęcia.

Monika Skikiewicz, pedagożka, filolożka, a od 11 lat praktykująca logopedka. Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Dzieciom znana jest jako animatorka Bajanka. Jej nieodłącznymi atrybutami są uśmiech i energia. Mistrzyni promowania czytelnictwa poprzez zabawę.

Print Friendly, PDF & Email