„Rok Katarzyny Michalak”

Biblioteka Publiczna Gminy Zamość przystąpiła do konkursu, którego organizatorem jest Wydawnictwo ZNAK. Konkurs ma na celu promowanie twórczości Katarzyny Michalak.

W ramach konkursu biblioteka razem ze swoimi czytelnikami przygotowała: „Piknik z Katarzyną Michalak”,

1. Został zorganizowany „Kącik Katarzyny Michalak”;

2. biblioteka przygotowała „Maraton czytelniczy” (czytelnik biorący udział w konkursie zobowiązany jest przeczytać 15 książek ww. autorki i wypełnić kartę konkursowa;

3. kolejnym zadaniem konkursowym jest napisanie recenzji do jednej z książek pani Katarzyny.

Szczegółowe informacje dostępne są w bibliotece i jej filiach.

Katarzyna Michalak to autorka kilkunastu bestsellerowych powieści (Poczekajka, Rok w Poziomce, Adela, Mistrz). Z wykształcenia jest lekarzem weterynarii. Oprócz pisarstwa jej pasją są również zwierzęta, które zawsze znajdą miejsce w jej powieściach.

Należy do najbardziej wszechstronnych polskich pisarek, swobodnie porusza się między gatunkami tak odmiennymi jak powieść obyczajowa, sensacja, erotyk i fantasy. W planach ma również powieść historyczną i sagę rodzinną, jak również scenariusz serialu oraz komedii romantycznej.

Jej prozę cechują wyjątkowe nasilenie emocji, wartka akcja, błyskotliwe dialogi i wyraziści, wiarygodni bohaterowie, za którymi z chęcią podążamy.

Na co dzień Katarzyna Michalak mieszka w wymarzonym domku gdzieś na mazowieckiej wsi, jest mamą dwóch chłopców, cieszy się spokojnym życiem, śpiewem ptaków, pięknem przyrody i… pisze nową powieść. (https://lubimyczytac.pl)

Print Friendly, PDF & Email