Rodzinne zabawy z książką

to tytuł spotkania – szkolenia warsztatowego dla bibliotekarzy, rodziców, dziadków i dzieci, które odbyło się 4 października 2023 roku w bibliotece w Mokrem w ramach konkursu – Blisko realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Zamość z/s w Mokrem pt. „Biblioteka Blisko Ciebie” w ramach Priorytetu 1: Poprawa oferty bibliotek publicznych. Kierunek interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Prowadząca Agata Korcz Rozłowska rozpoczęła spotkanie cytując noblistkę Wiesławę Szymborską: „Czytanie książek to najlepsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła”.

Oj działo się w naszej bibliotece… działo się. Podczas warsztatów „Rodzinnego Czytania”, dzieci oraz ich opiekunowie na własnej skórze przekonały się, że czytanie to świetna forma spędzania czasu wolnego.

1. Czytaliśmy Interaktywne książeczki,

2. Tworzyliśmy pracę plastyczną do „paluszkowej” książeczki oraz kolorowe zakładki do książeczek,

3. Wymyślaliśmy rytm do wierszyków,

4. Sprawdzaliśmy kto jest najgłośniej chrapiącym niedźwiedziem oraz najlepszym masażystą

5. Zamieniliśmy się w aktorów dzięki pacynkom.

Kilka pozycji ze scenariusza nie udało się zrealizować, ale jesteśmy pewni, że każdy uczestnik zabrał ze sobą piękne wspomnienia z naszej biblioteki.

Tylko wczoraj grono naszych czytelników powiększyło się o Arka, Amelkę i Piotrusia.

Mówi się, że ludzie coraz mniej czytają. Mamy całkiem inne doświadczenia. Mamy SUPER czytelników którzy sami czytają i pasją do czytania zarażają swoje dzieci i wnuki!

Dziękujemy za to że jesteście!

Elżbieta Stankiewicz – Dyrektor BPGZ w Mokrem

Print Friendly, PDF & Email