Przedszkolaczki w bibliotece …

LEKCJA BIBLIOTECZNA  PRZEDSZKOLAKÓW

W FILII BIBLIOTECZNEJ  W LIPSKU

tydzien-bibliotek-014

Dnia 12.05.2017 bibliotekę odwiedziły przedszkolaki ze SP w Lipsku wraz z paniami wychowawczyniami Iwoną Kawalec i Katarzyną Mołdoch z okazji obchodzonego Tygodnia Bibliotek.

tydzien-bibliotek

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z ciekawym  miejscem jakim jest biblioteka. Dla niektórych dzieci była, to pierwsza wizyta w bibliotece wśród tylu różnych  książek. Z zaciekawieniem oglądały książki, bibliotekę jak i kącik pracowni internetowej. Tematem naszego spotkania było „Jak powstaje książka zanim trafi do biblioteki- czyli droga książki od autora do czytelnika”. Dzieci  poznały jakie rodzaje książek znajdują się w bibliotece, jaka jest różnica między biblioteka a księgarnią i jak  zostać czytelnikiem. Spotkanie nie mogło odbyć się bez głośnego czytania. Dzieci wysłuchały bajki pt. „Calineczka” z której dowiedziały się o malutkiej dziewczynce, która miała wielkie serce i troszczyła się o innych, była wdzięczna wobec tych którzy okazywali jej dobroć.

tydzien-bibliotek-025

Po przeczytanej bajce przedszkolaki malowały postać malutkiej dziewczynki. Bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania dotyczące przeczytanej  bajki.  Na zakończenie spotkania zostali poczęstowani słodkimi lizakami. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Elżbieta Szatała

Print Friendly, PDF & Email