Pasowanie na czytelnika

17.06.2016 r. - uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Mokrem (dzieci trzymają dyplomy)17.06.2016 r. – uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Mokrem.


Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. Organizowane co roku weszło już na stałe do kalendarza bibliotecznych wydarzeń.

Tegoroczne pasowanie dostarczyło dzieciom wiele emocji i dobrej zabawy. W zaczarowany świat książek wprowadziła uczestników Dyrektor Biblioteki – Elżbieta Stankiewicz i Starszy Bibliotekarz – Pani Dorota Waga. Obok zagadek, przygotowanych specjalnie na tę okazję przez Panią Dorotę, dzieci poznały tajemnice biblioteki – zwiedziły miejsce z dostępem do komputerów, świetlicę, szukały „skarbów w magazynku”, zaglądały nawet do pokoju socjalnego, ale najbardziej przypadł im do gustu gabinet Pani Dyrektor 🙂

Zapoznali się z właściwymi zasadami traktowania książek i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Najważniejszym oczywiście momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów i sam akt pasowania na czytelnika biblioteki.

Uroczystość zakończono pamiątkowym zdjęciem i słodkim poczęstunkiem.

Wszystko to, aby uświadomić najmłodszym potęgę „słowa pisanego”: „Książka jest najlepszym przyjacielem – bez niej świat byłby ubogi. Brakowałoby fantazji, świata marzeń …” – tym pamiątkowym wpisem, złożonym w kronice przez uczniów klasy I wraz z wychowawczynią Joanną Suchocką – zakończę relację z uroczystości, a wszystkich naszych czytelników serdecznie zapraszam do biblioteki po kolejną dawkę inspiracji, marzeń …
(Anna D.)

Print Friendly, PDF & Email