ŚWIĄTECZNE INSPIRACJE 🎄

ŚWIĄTECZNE INSPIRACJE Z BIBLIOTEKĄ

Ozdoby choinkowe – Pani Elżbieta Hrabowska

oprac. Anna D.

Na nadchodzący Nowy Rok 2021

życzymy wszystkim Państwu

wielu inspirujących spotkań!


TEKST NAGRANIA – ŚWIĄTECZNE INSPIRACJE Z BIBLIOTEKĄ:

Ozdoby choinkowe – opowiada Elżbieta Hrabowska: „Nazywam się Barbara Hrabowska, od dziesięciu lat jestem Przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Sitańcu. Na szydełku nauczyłam się w szkole. W szkole podstawowej były zajęcia plastyczne, techniczne i były panie, które nas uczyły, uczyły nas szycia, wyszywania, różnych takich rzeczy, których naprawdę teraz w szkole nie ma. Swoje prace wystawiam na różnych festynach jeżeli są, stoiskach kół gospodyń, na dożynkach, czy kiermaszach.

Na szydełku nie tylko można robić ozdóbki, bluzki, sukienki, spódnice – mam pięknie zrobioną spódnicę…., rękawiczki, ciapy nawet na szydełku bardzo fajnie wyglądają, bo to z włóczki się robi, mięciutkie, cieplutkie.

Kiedyś się w fartuszkach chodziło, no i trzeba było mieć białe kołnierzyki – kołnierzyków bardzo dużo narobiłam i nieraz tak bywało, że kto nie umiał robić na szydełku, bo trzeba było zrobić na stopnie, to do kogo… do mnie 🙂

Bardzo dużo zrobiłam łapaczy snów, to znaczy nie tyle, co łapaczy snów, co ozdoby okienne. Bardzo ładnie wyglądają na kółeczku, ze wstążkami. Jak skończę robić ozdóbki choinkowe, mam zamiar zrobić na przyszły rok zieloną choinkę na szydełku. Czy mi się uda, to nie wiem, ale postaram się i na drugi rok oby była zrobiona. Troszkę to na prezent, to dla koleżanek i jest czas, mam przede wszystkim czas…, bo jakby nie było czasu, to bym nie robiła tego. Ale bardzo mi to sprawia przyjemność. Wyciszam się przy tej pracy, nikt mi nie przeszkadza, także to jest moje ukojenie!”(w trakcie nagrania Pani Elżbieta wykonywała na szydełku ozdoby w formie bombki choinkowej).

(przepisała A.D.)
Print Friendly, PDF & Email