PODRÓŻE Z BIBLIOTEKĄ 🌞 😎 🌞

 

Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem

serdecznie zaprasza na cykl spotkań podróżniczych

BIBLIOTECZNE PODRÓŻE DOOKOŁA ŚWIATA 🌞

 

W ramach akcji „WAKACYJNE PODRÓŻE DOOKOŁA ŚWIATA” – odbędzie się cykl spotkań podróżniczych, adresowanych zarówno do dorosłych, dzieci, młodzieży, a nawet całych rodzin – w sumie każdy znajdzie coś dla siebie! Spotkania będą przeprowadzane regularnie w okresie wakacji – w każdy wtorek, o godz. 11:00 w siedzibie biblioteki (adres: Mokre 116, 22 – 400 Zamość). Spotkania zorganizowane zgodnie z zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego! Zapraszamy!

 

W programie:

– Pierwsze spotkanie z podróżnikiem Panem Józefem Kwaśniakiem Pan Józef po swojej pierwszej wyprawie w Himalaje, przeszło 20 lat temu, na dobre złapał bakcyla podróżowania i jak twierdzi na tą przypadłość nie ma żadnego lekarstwa! O tej swojej przypadłości, którą zdecydowanie nie należy leczyć, jak również o niesamowitych przygodach z podróży po świecie, Pan Józef opowie nam już 7 lipca!

Kreatywne PODRÓŻE z Anną Chabros – wakacyjne podróże dookoła świata, to również podróże twórcze. Tym razem w kreatywną wędrówkę 14 lipca zabierze nas Pani Anna Chabros. Pani Ania oprócz tego, że swoją pomysłowością tryska na co dzień, sprawdzając się zawodowo w stu procentach w roli plastyczki-nauczycielki, to przede wszystkich jest osobą pełną optymizmu, a nic tak nas nie ratuje od szarej rzeczywistości jak duet idealny, czyli optymizm i kreatywność! Swoim pozytywnym podejściem do życia oraz wiedzą, Pani Ania postanowiła podzielić się z naszymi czytelnikami, gościnnie prowadząc w naszej bibliotece warsztaty bibułkarskie. Video-relację i instruktaż tworzenia kwiatów z bibuły zamieścimy dla Państwa na Facebooku biblioteki.

– Garść ciekawych opowieści z podróży usłyszymy z ust Pana Michała Malinowskiego już 21 lipca. Pan Michał gościł w naszej bibliotece przy okazji akcji pod hasłem „Żeromski z tabletem”, skąd z pewnością wszyscy pamiętają jego pełne ekspresji i emocji historie. Tym razem usłyszymy trochę opowieści rodem z Japonii, czy opowieść inspirowaną rocznicą urodzin Janusza Korczaka – pedagoga, pisarza, publicysty, prekursora działań na rzecz praw dziecka (która przypada dokładnie na 22 lipca br.). Przede wszystkim będą to opowieści, które łączą, budują i pokazują piękną stronę świata!

„O gorącym słońcu Casablanki i nie tylko…” – opowie nam Pani Cecylia Solan. 28 sierpnia udamy się w raz z Panią Cecylią do niezwykłych zakątków, m. in.: Izraela – jednego z najstarszych państw świata, gdzie przybywają rzesze pielgrzymów; a tu do Jerozolimy – kolebki trzech największych religii na świecie (Chrześcijaństwa, Islamu i Judaizmu); Maroka – „zimnego kraju gorącego słońca”; czy Florydy – miejsca, gdzie zawsze jest blisko do plaży! Spragnionych słońca i wiedzy zapraszamy tradycyjne do biblioteki w Mokrem na godz. 11:00!

4 sierpnia w podróż kulinarną udamy się z Przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Zawadzie – z Panią Anną Zgnilec. Pani Ania z pewnością zainspiruje Was do kontynuowania podróży po tej części naszej regionalnej kultury, która „pachnie i smakuje”! Spotkanie to będzie jednocześnie premierą autorskiej książki naszego gościa. Pani Ania skrupulatnie zebrała garść najlepszych przepisów, które od lat skrywane były w domach naszych babć. Na przygodę kulinarną i degustację tradycyjnych smaków naszego regionu, zapraszamy wszystkich głodnych wrażeń!

– Dla wszystkich, którzy chcą odpowiednio przygotować się przed podróżą do Japonii – wiele praktycznych porad udzieli Pan Konrad Dziuba. Jako, że funkcja Zastępcy Dyrektora Wydziału Społeczno-Administracyjnego, jaką pełni Pan Konrad, jest zobowiązująca – to możecie się Państwo spodziewać, że i rady uzyskane będą fachowe, rzetelne i konkretne! 🙂 TO BRZMI OBIECUJĄCO! czyli po japońsku: このサウンドは有望です。W podróż do kraju kwitnącej wiśni z Panem Konradem, udamy się dokładnie 11 sierpnia. Zapraszamy!

„PRASTARA KSIĄŻNICA – SKARB I TAJEMNICA …bo mądrość tkwi nie tylko w WiFi” – to nasza propozycja spotkania w gronie rodzinnym. Na spektakl promujący świadome korzystanie z Internetu zapraszamy dzieci, rodziców i dziadków. Teatr Edukacji i Profilaktyki MASKA zaprezentuje bajkę, której główna bohaterka – piratka Kira, przejawia ogromne zainteresowanie światem właśnie podróżując. Do celu dąży z niezwykłą determinacją.  W poszukiwaniu skarbu kieruje swój statek na nieznane wyspy. Czy uda się jej dotrzeć do celu? Czy odnajdzie prastary skarb? Jakie trudności napotka w trakcie poszukiwań i jak sobie z nimi poradzi? Na te i inne pytania usłyszycie Państwo odpowiedź 18 sierpnia (spotkanie zorganizowane na świeżym powietrzu; wstęp wolny!). „No cóż… Przygodę czas zacząć! Ahoj!”

– Niestety wszystko co dobre ma też swój koniec. W ostatnią już podróż, w ramach tegorocznych BIBLIOTECZNYCH PODRÓŻY DOOKOŁA ŚWIATA, zabierze nas Pan Jan Wardach. Motywem przewodnim tego spotkania, będą właśnie „spotkania”, a dokładnie „spotkania w drodze”. Pan Janusz opowie nam o ludziach, których spotykał w trakcie dwudziestoletnich wędrówek po Kresach Rzeczypospolitej. Cykl rowerowych wypraw, zatytułowany „Moja przygoda z rowerem – spotkania w drodze”, to historie zebrane z podróży chociażby na Wołyń, Podole, Ziemię Lwowską. W ostatnią już podróż tego lata zabierzemy Państwa 25 sierpnia. Zapraszamy!

(oprac. bibliotekarz Anna D.)
Print Friendly, PDF & Email