Międzynarodowy DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI z biblioteką. ZAPRASZAMY! 🇵🇱🇺🇦

DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

Z JAROSŁAWEM SIEKIEM

Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci (plakat, zaproszenie) AD

Biblioteka Publiczna Gminy Zamość serdecznie zaprasza najmłodszych czytelników wraz z opiekunami na spotkanie z Jarosławem Siekiem.

2 kwietnia 2022 r. (sobota), godz. 9:00 w siedzibie głównej biblioteki. Spotkanie zorganizowane z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci!

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY). Od tamtej pory, co roku, gospodarzem święta jest inne państwo. Polska była organizatorem w 1979 roku.” (Wikipedia)