Konkurs Kaligraficzny 2017

img_0214

10 marca 2017 roku, w budynku Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Zwierzyńcu, miał miejsce finał VI edycji KONKURSU KALIGRAFICZNEGO „NO TO SIĘ POPISZ!”. Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie umiejętności pięknego pisania, jak również uwrażliwienie na estetykę pisma odręcznego. Wydarzenie to jest na tyle oryginalnym pomysłem, o ile świetnie wpisuje się w problemy XXI wieku (w czasy kiedy właściwie zauważa się stopniowy zanik tych umiejętność i kiedy coraz częściej zamiast długopisu, czy pióra używamy klawiatury) – stanowi trafną odpowiedź na potrzebę powrotu do idei odręcznego pisania oraz uwrażliwienia na walory estetyczne pisma. Z całą pewnością dzięki takim inicjatywom uświadamia się jak wielką wartością była i jest dla wszystkich kultur „sztuka pisania” – „sztuka kaligrafii”.

Zadaniem konkursowym było zatem staranne przepisanie utworu ze zwróceniem szczególnej uwagi na estetykę pisma. Komisja konkursowa obok staranności i oryginalności elementów graficznych, oceniła również: płynność połączeń literowych oraz poprawność ortograficzną i interpunkcyjną.

Mistrzami kaligrafii zostali:
– w grupie starszej – Weronika Michel (Wysokie)
– w grupie młodszej – Aleksandra Gral (Zwierzyniec).

Wyróżnienia otrzymali:
– w grupie starszej – Marlena Załoga (Zwierzyniec)
– w grupie młodszej – Michalina Bańka (Kalinowice) oraz Sylwia Struzik (Kalinowice)

Zachęcamy wszystkich do pisania piórem, gdyż jak wynika „Z wielu badań naukowych i obserwacji […], pisanie odręczne, szczególnie pisanie piórem wiecznym, przekłada się wprost na nasze życiowe sukcesy. Ci, którzy pracują nad swoim charakterem pisma wzmacniają umiejętność koncentracji, są bardziej kreatywni, kształtują swoją samodyscyplinę, cierpliwość, pracowitość”.

[Źródło: www.ladnepisanie.pl: „O Kampanii Pisania Piórem”].

Tegorocznym MISTRZOM KALIGRAFII gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! (Anna Dubel)

Print Friendly, PDF & Email