Międzynarodowy DZIEŃ TEATRU z biblioteką. ZAPRASZAMY! 🇵🇱🇺🇦

Międzynarodowy DZIEŃ TEATRU

SOLIDARNI Z UKRAINĄ 🇺🇦

31 marzec Międzynarodowy Dzień Teatru (plakat, zaproszenie) AD

Biblioteka Publiczna Gminy Zamość serdecznie zaprasza na spotkanie z Danielem Mrozem – 31 marca 2022 r. (czwartek), godz. 11:00 w siedzibie głównej biblioteki. Spotkanie zorganizowane z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru!

„Dzień Teatru ustanowiono w czerwcu 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (International Theatre Institute – ITI) w Helsinkach (działającego pod auspicjami UNESCO). Jego ustanowienie zaproponował Arvi Kivimaa, prezydent Fińskiego Instytutu ITI. Dzień obchodów ustalono na 27 marca, w rocznicę otwarcia Teatru Narodów (Theatre of Nations) w Paryżu. Od tego czasu Dzień Teatru jest obchodzony corocznie przez ponad sto narodowych ośrodków ITI na całym świecie.

Obchody Światowych Dni Teatru mają na celu realizacje statutowych zobowiązań ITI. W statucie czytamy m.in.: „ITI powstało w celu promocji i międzynarodowej wymiany informacji na temat teatru, pobudzenia kreacji i zwiększenia współpracy ludzi teatru; uświadomienia opinii publicznej wagi sztuki i artystycznej kreacji w życiu codziennym, w celu wzmocnienia przyjaźni i więzi międzyludzkich.” (Wikipedia)