„Anioły – jedyne w swoim rodzaju …”

anioły


W dniu 22 lutego br. w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość z/s w Mokrem odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom XII-tej już Edycji Konkursu Plastycznego ,,Anioły, Aniołki, Aniołeczki” (pod patronatem Wójta Gminy Zamość Ryszarda Gliwińskiego). Podsumowanie połączone zostało z wystawą pokonkursową prac. Obecnością swoją zaszczycili licznie zgromadzeni uczestnicy, opiekunowie oraz rodzice.

Na tegoroczny konkurs plastyczny z „aniołem” w roli głównej, wpłynęło łącznie  558 prac wykonanych przeróżnymi technikami – ich oceny dokonała komisja w składzie: Maria Duławska, Krystyna Sikorska, Wiesława Łyś, Dorota Kusztykiewicz. Wybór nie był prosty!!! Wszystkie nadesłane anioły były bardzo pomysłowe, często pracochłonne, zdecydowanie każdy w swoim rodzaju. Z tego też względu jury zadecydowało o wytypowaniu tak licznego grona zwycięzców i wyróżnionych; a sama uroczystość wręczenia dyplomów ostatecznie została  podzielona na dwie części:

– o godzinie 10:00 dyplomy z rąk Dyrektor Biblioteki – Elżbiety Stankiewicz oraz komisji konkursowej otrzymali laureaci z miejscowości: Płoskie, Żdanów, Wysokie, Wólka Wieprzecka, Białowola, Borowina Sitaniecka, Lipsko, Szopinek, Zamość.

– o godzin 12:00 uhonorowano twórców prac nagrodzonych z miejscowości: Kalinowice, Pniówek, Nałęczów, Lubin, Mokre, Sitaniec, Zawada; a także z instytucji kulturalnych: Młodzieżowy Dom Kultury Zamość, Osiedlowy Dom Kultury OKRĄGLAK, Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni.

Poniżej ogólna lista laureatów, według kategorii wiekowych (prace dodatkowo podzielone zostały na prace przestrzenne, wykonane z masy solnej, płaskorzeźby oraz rysunki):

Kategoria  Przedszkole:

– Prace przestrzenne 3, 4 i 5 lat:

I miejsce: Wiktor Ziemiński (Pniówek), Dastin Kliszcz (Kalinowice)

II miejsce: Maja Halczak (Sitaniec), Miłosz Sobczuk (Kalinowice), Anna Mróz (Kalinowice)

III miejsce: Zuzanna Lichota (Kalinowice), Maja Cyc (Kalinowice), Marcel Gwiazdowski (Kalinowice)

IV miejsce: Iga Kaźmierczak (Płoskie), Jakub Sobczuk (Kalinowice), Julia Krupa (Sitaniec), Julia Furgała (Kalinowice)

– Wyróżnienia w kategorii przestrzenne 3, 4 i 5 lat: Batko Liliana (Kalinowice), Bojarczuk Lena (Płoskie), Bochenko Igor (Płoskie), Chróściewicz Nikola (Kalinowice), Dec Małgorzata (Kalinowice), Kobel Filip (Lipsko), Lipczyński Nikodem (Płoskie), Makaj Victoria (Płoskie), Malec Maksio (Płoskie), Malec Martyna (Płoskie), Matysiak Sergiusz (Kalinowice), Mazur Jakub (Płoskie), Miczuk Dawid (Płoskie), Mielko Szymon (Płoskie), Niewiadomski Oskar (Płoskie), Olech Klaudia (Płoskie), Opoka Jan (Płoskie), Pakuła Witold (Płoskie), Pasieka Oskar (Płoskie), Pawelczyk Zuzanna (Lipsko), Przybysz Jan (Kalinowice), Roch Dawid (Płoskie), Sendłak Igor (Płoskie), Sobczak Lena (Żdanów), Szczurek Antek (Płoskie), Szczurek Julka (Płoskie), Szturo Maja (Płoskie), Ścibak Przemysław (Lipsko), Tur Miłosz (Płoskie), Wilczewski Wiktor (Kalinowice), Wróbel Mikołaj (Płoskie), Zarębska Alicja (Lipsko)

– MASA SOLNA 3, 4 i 5 lat:

I miejsce: Maja Gontarz (Kalinowice), Hanna Michałkiewicz (Kalinowice), Maciej Górski (Kalinowice), Julia Łuczka (Płoskie)

II miejsce: Iga Dębińska (Kalinowice), Anita Feliksiak (Płoskie), Przemek Feliksiak (Płoskie), Tymon Bazan (Mokre), Zuzia Radej (Kalinowice)

III miejsce: Sandra Korneluk (Mokre), Julia Grzybek (Kalinowice), Agata Bondyra (Mokre), Bartłomiej Kobel (Mokre), Igor Hałasa (Kalinowice), Emilia Zaremba (Mokre), Hubert Garbaty (Mokre), Aleksander Drozd (Mokre), Karol Chęć (Mokre)

IV miejsce: Bobby Holland (Kalinowice), Maja Romańczuk (Mokre), Gabryiel Bielak (Mokre)

– Wyróżnienia w kategorii masa solna 3, 4 i 5 lat: Adamczuk Pola (Kalinowice), Borowiec Krystian (Mokre), Irla Zuzanna (Kalinowice), Kata Filip (Kalinowice), Kmieć Dorota (Mokre), Kostrubiec Eliza (Kalinowice), Kotowicz Kinga (Kalinowice), Kożuch Wojciech (Kalinowice), Kucharska Amelia (Kalinowice), Mołdoch Natalia (Kalinowice), Nadworska Nadia (Mokre), Zosia Palonka (Żdanów), Przybysz Jakub (Kalinowice), Seroka Lena (Kalinowice), Sierkowska Karolina (Płoskie), Słotwińska Katarzyna (Kalinowice), Sobiesiak Hubert (Kalinowice), Staroń Roksana (Płoskie), Strzelecka Alicja (Kalinowice), Strzelecka Lena (Kalinowice), Szust Hanna (Kalinowice), Wyszyńska Hanna (Kalinowice)

– RYSUNKI 3, 4 i 5 lat:

I miejsce: Marysia Dudzicz (Płoskie),

II miejsce: Maja Szewczuk (Żdanów), Oliwia Struk (Żdanów)

III miejsce: Aleksandra Greszta (Lipsko), Julia Czerwonka (Lipsko), Natalia Sołoducha (Pniówek), Zuzanna Kozyrska (Żdanów)

IV miejsce: Nikola Cholewińska (Pniówek), Hanna Czuba Pniówek (Pniówek), Marcel Pokryszka (Pniówek)

– Wyróżnienia w kategorii rysunki 3, 4 i 5 lat: Adamczyk Rozalia (Żdanów), Adamowicz Jakub (Żdanów), Anioł Lena (Żdanów), Bednarz Klaudia (Wólka Wieprzecka), Bielińska Arleta (Żdanów), Bober Julia (Żdanów), Bondyra Karolina (Żdanów), Bondyra Maja (Żdanów), Budzyński Kajetan (Żdanów), Czwartkowska Julia (Żdanów), Grechuta Bartłomiej (Żdanów), Greszta Natalia (Żdanów), Jargieło Maja (Pniówek), Karabiowska Zuzanna (Żdanów), Krupa Blanka (Żdanów), Michońska Katarzyna (Pniówek), Momot Lena (Płoskie), Muszyńska Emilia (Żdanów), Pakuła Krystian (Wólka Wieprzecka), Siwczuk Jan (Żdanów), Sokołowska Patrycja (Żdanów), Sokołowski Mateusz (Żdanów), Szpindor Jan (Pniówek), Terlecki Makary (Żdanów), Turos Hubert (Żdanów), Zielonka Damian (Pniówek)

Kategoria  kl. 0 – I:

– Prace przestrzenne kl. 0 i kl. I:

I miejsce: Zuzanna  Majdan (Kalinowice)

II miejsce: Franciszek Majdan (Kalinowice), Emilka Michałkiewicz (Kalinowice), Filip Piwowarski (Kalinowice)

III miejsce: Kinga Głowacka (Kalinowice), Krzysztof Maślany (Żdanów), Mateusz Maślany (Zawada), Michał Gajak (Lipsko), Kinga Adamczuk (Białowola), Jakub Pasieka (Płoskie)

– Wyróżnienia w kategorii przestrzenne kl. 0 i kl. I: Artymiak Dawid (Wólka Wieprzecka), Harasim Lena (Żdanów), Koper Łucja (Mokre), Kujda Paweł (Białowola), Kuźma Kamila (Białowola), Małysz Zuzanna (Mokre), Sygnowska Klaudia (Nałęczów), Talarek Hanna (Kalinowice), Zasada Amelia (Nałęczów)

– MASA SOLNA kl. 0 i kl. I

I miejsce: Jagoda Gaweł (Kalinowice), Szymon Włoch (Kalinowice)

II miejsce: Hubert Kołakowski (Kalinowice), Antosia Adamowicz (Kalinowice), Michał Kalita (Kalinowice)

III miejsce: Adamczuk Miłosz (Kalinowice), Magdalena Cisak (Kalinowice), Kamil Moskwa (Kalinowice), Karol Nagy (Kalinowice), Jagoda Piątkowska (Kalinowice)

IV miejsce: Jakub Musiał (Kalinowice), Maja Pilipczuk (Kalinowice), Aleksandra Momot (Płoskie)

– Wyróżnienia w kategorii masa solna kl 0 i kl. I: Hojda Jolanta (Borowina Sitaniecka), Mołdoch Oliwia (Kalinowice), Naworol Alicja (Kalinowice), Seroka Maja (Kalinowice)

– RYSUNEK kl. 0 i kl. I:

I miejsce: Oliwia Kuźma (Zamość)

II miejsce: Przemysław Bryk (Pniówek), Sylwia Sołoducha (Pniówek), Jakub Łapa (Pniówek)

III miejsce: Gabrysia Łoza (Osiedlowy Dom Kultury), Emilia Wielgusiak (Młodzieżowy Dom Kultury), Damian Kawalec (Lipsko), Miłosz Łapa (Lipsko), Karolina Sokolińska (Lipsko)

IV miejsce: Klaudia Gryta (Nałęczów), Oskar Gierczak (Żdanów), Amelia Wojewódka (Żdanów), Emilia Nizioł (Lipsko), Dawid Wiatr (Lipsko), Antonina Wawręty (Żdanów), Alicja Janiga (Płoskie)

– Wyróżnienia w kategorii rysunek kl. 0 i kl. I: Hasiec Gabriela (Młodzieżowy Dom Kultury),  Jachymczyk Wiktoria (Pniówek), Zielonka Julia (Pniówek)

Kategoria  kl. II – III:

– Prace przestrzenne kl. II i kl. III

I miejsce: Amelia Palonka (Żdanów)

II miejsce: Dawid Kościk (Żdanów), Ismina Kliszcz (Kalinowice), Nicola Marcola (Wólka Wieprzecka)

III miejsce: Magdalena Chmiel (Wólka Wieprzecka), Koziej Julia (Kalinowice), Zuzanna Grzyb (Żdanów), Sokołowski Wojciech (Żdanów), Jakub Bednarz Wólka Wieprzecka)

– Wyróżnienia w kategorii przestrzenne kl. II i kl. III: Kuźma Milena (Żdanów), Rybak Julia (Wólka Wieprzecka), Sierak Amelia (Mokre), Szewczuk Mateusz (Żdanów)

– MASA SOLNA kl. II i  kl. III:

I miejsce: Wiktoria Dragan (Kalinowice), Kacper Gamza (Płoskie), Jakub Szust Kalinowice)

II miejsce: Magda Dąbska (Płoskie), Przemek Presz (Kalinowice), Marcelina Borek (Kalinowice)

III miejsce: Karolina Greszta (Kalinowice), Emilka Radej (Kalinowice), Michał Starmach (Kalinowice), Dawid Puźniak (Zawada)

IV miejsce: Hubert Moskwa (Kalinowice), Maja Koza (Płoskie), Jaś Piwko (Kalinowice), Kornelia Bekier (Żdanów), Emilia Szust (Kalinowice), Gabrysia Juszczak (Kalinowice), Julia Hasiak (Kalinowice)

– Wyróżnienia w kategorii masa solna kl. II i kl. III: Młynarska Zuzanna (Borowina Sitaniecka), Osmolińska Julia (Kalinowice)

– RYSUNEK kl. II i III:

I miejsce: Aleksandra Szuwara (Żdanów), Wiktoria Madej (Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni)

II miejsce: Angelika Wyłupek (Młodzieżowy Dom Kultury), Roksana Wójtowicz (Zawada), Oliwia Malczewska (Żdanów), Piotr Szpindor (Pniówek), Kornelia Typek (Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni), Filip Małaczek (Płoskie), Teresa Jabłosińska (Lubin)

III miejsce: Amelka Buczak (Sitaniec), Lena Mnich (Mokre), Oliwia Litkowska (Zawada), Weronika Muca (Pniówek), Klaudia Puhacz (Pniówek)

IV miejsce: Marcel Bondyra (Żdanów), Zuzanna Artymiak (Wólka Wieprzecka), Patrycja Dziduch (Mokre), Weronika Bochenko (Pniówek)

– Wyróżnienia w kategorii rysunek kl. II i kl. III: Kliza Zuzanna (Wysokie), Siedlecki Bartosz (Lubin), Siwula Tomasz (Lubin)

Kategoria  kl. IV – VI:

– Prace przestrzenne kl. IV, V i VI:

I miejsce: Agnieszka Maślana (Żdanów), Sylwia Puźniak (Zawada)

II miejsce: Wiktoria Lala (Borowina Sitaniecka), Kacper Kozak (Borowina Sitaniecka), Kamila Małocha (Borowina Sitaniecka), Magdalena Zarek (Borowina Sitaniecka)

III miejsce: Lidia Siemko (Zawada), Martyna Muszyńska (Białowola), Oliwia Socha (Zawada), Wioleta Skrzypa (Wysokie), Martyna Cisek (Białowola), Kacper Rokosz (Białowola), Bartek Dudek (Wysokie), Amelia Lachawiec (Borowina Sitaniecka)

IV miejsce: Joanna Koczułap (Wólka Wieprzecka), Małgorzata Psiuk (Mokre), Oliwia Duda (Płoskie), Dominika Kwitek (Wysokie), Weronika Sędłak (Borowina Sitaniecka), Dominika Koziej Kalinowice (Kalinowice), Szymon Artymiak (Wólka Wieprzecka)

– Wyróżnienia w kategorii przestrzenne kl. IV, V, VI: Antoniuk Marcin (Mokre), Bartoszczyk Dominika (Mokre), Bartoszczyk Martynka (Wysokie), Bęś Marta (Borowina Sitaniecka), Gąska Oliwia (Sitaniec), Kostrubiec Victoria (Młodzieżowy Dom Kultury), Kucharska Julia (Wysokie), Lenczewska Oliwia (Białowola), Międziocha Krystian (Żdanów), Miętkiewicz Magdalena (Borowina Sitaniecka), Niedziela Wiktoria (Borowina Sitaniecka), Szady Mateusz (Wysokie), Szynkarczuk Gabriela (Wysokie), Wróblewski Wiktor (Białowola)

– RYSUNEK kl. IV, V, VI:

I miejsce: Aleksandra Filipiuk (Młodzieżowy Dom Kultury), Malwina Wiater (Borowina Sitaniecka), Aleksandra Padyasek (Młodzieżowy Dom Kultury), Magdalena Borowiec (Osiedlowy Dom Kultury)

II miejsce: Weronika Zamojtel (Osiedlowy Dom Kultury), Wiktoria Gil (Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni), Anna Jabłońska (Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni)

III miejsce: Bartosz Kupiecki (Lubin), Sandra Róg (Lubin), Lena Słomińska (Lubin), Oliwia Motyl (Lubin)

IV miejsce: Weronika Kudyk (Pniówek), Natalia Kozyra vel Sirkowska (Młodzieżowy Dom Kultury), Agnieszka Turos (Żdanów), Gabriela Wolanin (Wólka Wieprzecka)

– Wyróżnienia w kategorii rysunek kl. IV, V, VI: Sasza Czuchra (Żdanów), Maja Kudyk (Lipsko), Dominik Kawalec (Lipsko)

– MASA SOLNA kl. IV, V, i VI:

I miejsce: Maja Magryta (Płoskie), Robert Dragan (Kalinowice), Zuzanna Mielko (Płoskie)

II miejsce: Brajan Czubek (Wólka Wieprzecka), Adam Kowalski (Płoskie), Aleksandra Grzybek (Kalinowice), Joanna Prus (Wysokie), Julia Dąbska (Płoskie), Jakub Gamza (Płoskie), Iga Najda (Kalinowice), Konrad Zuszman (Kalinowice), Magdalena Lupa (Kalinowice)

IV miejsce: Oliwia Kendra (Zawda), Emilia Szewczuk (Wysokie), Dominika Sagan (Kalinowice), Helena Hojda (Borowina Sitaniecka)

– Wyróżnienia w kategorii masa solna kl. IV, V, VI: Bańka Malwina (Kalinowice), Ciurysek Kacper (Wysokie), Kur Monika (Kalinowice), Magdziak Fabian (Płoskie), Michel Bartłomiej (Wysokie), Michel Roksana (Wysokie), Mnich Maja (Mokre), Sierkowska Marta (Płoskie), Staroń Klaudia (Płoskie)

Kategoria kl. VII, VIII i Gimnazjum:

– Prace przestrzenne kl. VII i Gimnazjum:

I miejsce: Weronika Dębska (Wólka Wieprzecka)

II miejsce: Aleksandra Szala (Borowina Sitaniecka), Magdalena Młynarska (Borowina Sitaniecka), Natalia Sowa (Lipsko)

III miejsce: Ewa Burdzy (Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni), Natalia Misztal (Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni), Radek Gral (Wysokie), Hanna Brzozowska (Młodzieżowy Dom Kultury), Piotr Kidybiński (Borowina Sitaniecka), Jakub Kościk (Żdanów)

– RYSUNEK kl. VII i Gimnazjum:

I miejsce: Martyna Szymonik (Borowina Sitaniecka)

II miejsce: Kinga Mazur (Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni), Kornelia Gajewska (Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni), Agnieszka Karabin (Żdanów)

III miejsce: Wiktoria Pakuła (Żdanów), Aleksandra Płoza (Żdanów)

– Wyróżnienia w kategorii rysunek kl. VII i Gimnazjum: Borys Maria (Borowina Sitaniecka), Małecki Patryk (Żdanów)

– MASA SOLNA kl. VII i Gimnazjum:

I miejsce: Oliwia Cyc (Kalinowice), Jakub Rzemieniak (Wysokie)

II miejsce: Julia Burcon (Wysokie), Kinga Michel (Wysokie), Ernest Czubek (Żdanów)

III miejsce: Natalia Walkowska (Wysokie), Agnieszka Lis (Kalinowice), Oliwia Żyła (Kalinowice)

– Wyróżnienia w kategorii masa solna kl. VII i Gimnazjum: Misztal Natalia (Wysokie)

Kategoria – rodzinne:

– Prace przestrzenne w kategorii rodzinne:

I miejsce: Szymon i Marzena Krzyszczuk (Lipsko), Natalia i Bernadetta Szpuga (Kalinowice)

II miejsce: Jakub Hrabowski i Wiktoria Wiater (Sitaniec Kol.), Mateusz Kamola i Elżbieta Hrabowska (Sitaniec Kol.)

III miejsce: Katarzyna i Miłosz Sobczuk (Szopinek), Natalia i Anna Furgała (Kalinowice), Gaweł Jagoda i Barbara Kawka Gaweł (Kalinowice)

 Kategoria – dorośli:

– RYSUNEK w kategorii 16 lat, 17 lat, dorośli:

I miejsce: Ewa Misztal (Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni), Magdalena Sowa (Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni)

II miejsce: Julia Małecka (Zamość)

– Prace przestrzenne -16 lat, 17 lat, dorośli:

I miejsce: Małgorzata Wołoszyn (Wysokie)

II miejsce: Justyna Korneluk (Osiedlowy Dom Kultury)

 Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu!

(oprac. młodszy bibliotekarz Anna Dubel)

Print Friendly, PDF & Email